تبلیغات
خبر روز - خبر روز - فساد ریشه فوتبال ایران را خشك می‌كند
خبر روز
فساد ریشه فوتبال ایران را خشك می‌كند نویسنده : رضا
فساد ریشه فوتبال ایران را خشك می‌كند
فساد ریشه فوتبال ایران را خشك می‌كند

 

 

پیشكسوت فوتبال ملوان با اشاره به وضعیت كنونی فوتبال در كشورمان گفت: امروز تنها از نام حرفه‌ای در فوتبال استفاده می‌كنیم و عرصه ورزش را با گرفتن پول و باند بازی اشتباه گرفته‌ایم.

غفور جهانی بازیكن سابق تیم فوتبال ملوان و تیم ملی فوتبال كشورمان ‌گفت: اگر واقعاً فساد در فوتبال وجود داشته باشد، مسوولین مربوطه باید سریعاً وارد عمل شده و با مسببان و متخلفان به شدت برخورد نمایند.این فساد می‌تواند ریشه فوتبال ایران را خشك كند و اگر كاری نكنیم در سال‌های بعد وضعیت از شرایط كنونی بدتر خواهد شد.

غفور جهانی در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش غیردولتی اظهار داشت: حاشیه‌های این دو تیم بسیار زیاد است و با توجه به هزینه‌های گزافی كه این دو تیم دارند عملاً بعید می‌دانم شرایط و امكان واگذاری این دو باشگاه به بخش غیردولتی امكان داشته باشد. شاید در بهترین شرایط بتوان گفت می‌توانیم شیوه مدیریت و نحوه اداره این دو باشگاه را تغییر دهیم.

بازیكن سابق تیم فوتبال ملوان با اشاره به عدم توجه تیم‌ها به رده‌های پایه در مقوله استعدادیابی یادآور شد: اگر می‌خواهیم فوتبال زنده و پویا داشته باشیم باید به تیم‌های پایه توجه كنیم. باید با اصول و برنامه‌ریزی كار كنیم تا در آینده تیم های باشگاهی و ملی ما از حضور چهره‌های مستعد و بازیكنان آماده پر شود. چند سال است كه تیم ملی امید كشورمان مشكل دارد و نمی‌تواند به آنچه می‌خواهد دست پیدا كند تمام اینها به خاطر عدم توجه به تیم‌های پایه است.

وی اضافه کرد:‌ ضعف فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا با حذف سه نماینده فوتبال كشورمان از این دوره از رقابت‌ها بر همگان مشخص شد . مطمئن هستم با این شرایط در سال‌های بعد باید منتظر حوادث و اتفاقات از این بدتر باشیم. عرب‌ها خوب كار می‌كنند موقعیت‌های مناسب و فرصت‌های لازم را برای خودشان فراهم می‌آورند و با مدیریت قوی و انجام هزینه‌های لازم گوی سبقت را از ایران ربوده‌اند و این می‌تواند برای ما زنگ خطری باشد . امیدوارم که مسوولان ورزش كشور و روسای فدراسیون فوتبال به آن توجه كنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد شرایط كنونی فوتبال تاکید کرد: به نظر من آشوبی در فدراسیون فوتبال است که مشخص نیست رئیس فدراسیون چه می‌كند و از چه كسی دستور می‌گیرد. وقتی فدراسیون فوتبال كه متولی این بخش از ورزش كشور است چنین عمل می‌كند طبیعی است كه، ویروس بی‌اخلاقی و هرج و مرج نیز به باشگاه‌ها سرایت می‌كند . با توجه به اینكه مدیران ورزشی سر جای خود نیستند و غیر فوتبالی‌ها كار را به دست گرفته‌اند طبیعی است كه در باشگاه‌ها شاهد حوادث این چنینی باشیم . به نظر من اگر از چهره‌های پیشكسوت و بازیكنان نام‌آور گذشته فوتبال در این بخش از ورزش استفاده می‌شد شاهد چنین مشكلات و حوادثی نبودیم. امروز باید ارزش‌ها و اخلاق‌های وزرشی گذشته دوباره زنده شود تا فوتبال ایران به غیر از نتیجه بر پایه فرهنگ و اخلاق‌مداری پایه‌ریزی شود.

وی در خصوص شرایط تیم ملی كشورمان اضافه کرد: من هم به عنوان یك ایرانی عاشق وطن و تیم ملی فوتبالم كشورم هستم. امیدوارم این تیم راهی تیم جام جهانی شود تا دل مردم و میلیون‌های ایرانی عاشق در سراسر جهان شاد شود. اما اگر صعود نكردیم از مسوولین فوتبال می‌خواهم از همین امروز برای چهار سال آینده كار كنند و ضمن رعایت شرایط اخلاقی وفرهنگی در عرصه فوتبال بر روی چهره‌های جوان و استعدادهای ناب فوتبال ایران كار كنند تا تیم ملی به یك یا دو بازیكن متكی نباشد .انشاءا... با یک تیم منسجم دست در چهار سال آینده جواز حضور در جام جهانی را در چهار سال آینده كسب كنیم.

طبقه بندی: اخبار ورزشی
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نظرسنجی
کدام قسمت از وبلاگ مورد پسند شماست.
نویسندگان