تبلیغات
خبر روز - خبر روز - مقاومت آماده مقابله با هرگونه حمله احتمالی رژیم صهیونیستی است
خبر روز
مقاومت آماده مقابله با هرگونه حمله احتمالی رژیم صهیونیستی است نویسنده : رضا
سید حسن نصرالله در آغاز سخنرانی دیشب خود كه به مناسبت سالروز "نكبت " (روز تشكیل رژیم جعلی صهیونیستی) ایراد كرد و سخنان وی به طور مستقیم از شبكه خبری المنار بخش شد، در ابتدا رحلت آیت‌الله بهجت را به مقام معظم رهبری تسلیت گفت.
وی افزود: وظیفه خود می‌دانم كه رحلت آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت را به جهان اسلام و مراجع عظام ما بویژه امام خامنه‌ای[رهبر معظم انقلاب اسلامی] و حوزه‌های علمیه تسلیت عرض كنم.
دبیركل حزب‌الله لبنان تصریح كرد: رحلت آیت‌الله بهجت را به خصوص به خانواده و شاگردان وی تسلیت عرض می نمایم و ما در حزب الله تاثر عمیق خود را به خاطر فقدان این عارف ربانی كه از مقاومت ما حمایت كرد، ابراز می داریم و وی با دعای خویش پشتوانه مقاومت بود و جز اولین كسانی بود كه پیروزی سال 2006 میلادی را به ما نوید داد و دوست دارم كه تاثر عمیق خود را از رحلت این عالم بزرگ ابراز دارم و از خداوند متعال مسئلت دارم كه علو درجات را به وی عطا فرماید.
سیدحسن نصرالله در بخشی دیگری از سخنان خود به شصت و یكمین سالروز تشكیل رژیم جعلی رژیم صهیونیستی "نكبت " پرداخت و آن را "فاجعه‌ای " برای امت اسلام دانست.
دبیركل حزب الله لبنان در این زمینه به موضوع توطئه‌های بین‌المللی علیه ملت فلسطین اشاره كرد و گفت: بعد از 61 سال از توطئه جهانی علیه ملت فلسطین باید به این ملت به علت مقاومت مسلحانه، ثبات و پایداریش تبریك گفت. باید به این ملت در این مدت به علت شهدا، مجروحان، اسرا، مهاجران و آوارگانی كه با سختی‌های فراوان زندگی می‌كنند، تبریك گفت.
نصرالله افزود: ملت فلسطین در زمانی كه همه انتظار داشتند خود را تسلیم كنند انتفاضه را آغاز كردند همچنین باید از فداكاری‌های ملت‌های عربی، ارتش‌های عربی و به خصوص دو ارتش مصر و سوریه كه جنگ‌هایی سرنوشت‌سازی را با دشمن صهیونیستی انجام داده و فداكاری‌های قهرمانانه‌ای را داشتند، یاد كنیم. اینها قهرمانی‌هایی بودند كه تاریخ آن‌ها را فراموش نخواهد كرد.
دبیركل حزب الله ادامه داد: در این زمینه باید به مسئولیت كشورهای عربی، اسلامی و تمام آزادگان جهان در زمینه فلسطین اشاره كرد بویژه در خصوص سختی‌هایی كه این روزها این ملت شاهد آن هستند.
سیدحسن نصرالله در ادامه به جنگ غزه و اوضاع مصیبت‌بار این منطقه و بستن راه‌ها و بازداشت افراد در كرانه باختری و یهودی‌سازی گسترده و آواره ساختن مردم و ویرانی گسترده منازل فلسطین‌ها در قدس اشغالی و سایر مناطق فلسطین اشاره كرد و ادامه داد: درست است كه این مسئولیت بر عهده ملت فلسطین است، اما سایر ملت‌ها نیز باید مسئولیت آن را بپذیرند، ملت فلسطین بعد از آنكه تسلیم شدن را رد كرد، باید مورد حمایت قرار گیرد.
دبیركل حزب الله لبنان به ماهیت این رژیم و ارتكاب جنایات آن علیه زنان و كودكان اشاره و گفت: رژیم متجاوز صهیونیستی برپایه كوچاندن جمعی ملت فلسطین از سرزمین خویش و اشغالگری ایجاد شده است و این رژیم مشروع نیست و به هیچ وجه نمی‌توان ماهیتی قانونی و شرعی به آن داد.
وی افزود: ایجاد این رژیم متجاوز در قلب منطقه عربی و اسلامی ما علت اصلی همه جنگ‌ها، مصیبت‌ها و بحران‌ها در این منطقه است لذا نسل‌های ما باید نتایج كاشتن این غده سرطانی را در منطقه تحمل می‌كردند و همگان باید بدانند كه جنگ‌ها را این رژیم با قلدری و تجاوزگری تحمیل كرد و خیزش‌های عربی و مقاومت‌های مردم منطقه واكنشی طبیعی به وجود این غاصب به شمار می‌رود.
سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود محور دوم بحث خود را مانور رژیم صهیونیستی قرار داد كه به مدت پنج روز از دهم خردادماه آغاز خواهد شد.
وی گفت: بعد از پایان جنگ لبنان همه اسرائیلی‌ها بر این نكته متفق بودند كه اسرائیل در این جنگ شكست سختی پذیرفته است، همه ما گزارش "وینوگراد " را نیز خواندیم. در این گزارش به شكست اسرائیل و دستگاه‌های امنیتی این رژیم اشاره شده بود.
نصرالله ادامه داد: بعد از جنگ لبنان این كمیته اعلام كرد كه شكاف‌هایی در اسرائیل وجود دارد كه منجر به شكست اسرائیل در این جنگ شد. این كمیته توصیه كرد كه این شكاف‌ها باید پر شود، آنها بلافاصله برنامه‌های خود را در بازسازی ارتش و ورود سلاح‌های جدید به كار بستند.
دبیركل حزب‌الله لبنان در ادامه به مانورهای مختلف رژیم صهیونیستی بعد از جنگ لبنان اشاره كرد و گفت: برخی در لبنان می‌گویند كه این موضوع ارتباطی به ما ندارد چون در منطقه شمال است.
وی ادامه داد: اما امروز اسرائیل اعلام كرد كه مانورهای نیروی هوایی این رژیم در تمام سطح رژیم صهیونیستی برگزار می شود و آژیرهای هشدار آن در داخل اسرائیل به گوش می‌رسد.
نصرالله در ادامه به مانور بزرگ نقطه تحول 3 كه تكمیل كننده نقطه تحول یك و دو است اشاره كرد و افزود: اسرائیل این مانورها را در راستای تلاش برای آمادگی در هر جنگ آینده اعلام كرده است كه اسرائیل در آن میدان جنگ باشد.
دبیركل حزب‌الله لبنان در ادامه به اظهارات مقامات اسرائیلی درباره هدف رژیم صهیونیستی از این مانور اشاره كرد و گفت: "متان ویلنای " معاون وزیر جنگ اسرائیل هدف از این مانور را وارد كردن روحیه "حالت فوق‌العاده " در میان شهرك‌نشینان دانسته است. وی اشاره كرده است كه اسرائیل به سوی جنگ پیش می‌رود و یك دولت كامل خود را برای جنگ آماده خواهد كرد.
سید حسن نصرالله در ادامه سخنان اظهار داشت: دستگاه اضطراری كه مسئولیت را در همه فلسطین اشغالی برعهده دارد به همراه سراسر مناطق فلسطین اشغالی در حال آماده باش خواهد بود.
وی افزود: اشغالگران نشست‌هایی را به مانند اینكه در وضعیت جنگی قرار دارند، برگزار خواهند كرد و ارتش اسرائیل با بخش اعظم ساختار خود و در صدر آن نیروی هوایی و شوراهای شهر در آن شركت خواهند داشت و فلسطین اشغالی به 27 بخش حالت فوق‌العاده تقسیم شده است و نیروهای پلیس و دفاع شهری در این مانور شركت دارند.
دبیركل حزب‌الله گفت: سناریویی كه آنها در موردش سخن می‌گویند، حمله موشكی گسترده و همزمان از ایران، سوریه، لبنان و نوار غزه شامل حملات غیركلاسیك و اصابت موشك‌ها به تعدادی از شهرها در درون فلسطین اشغالی از اهداف نظامی این مانور است و عملكرد كابینه مد نظر است و اینكه چگونه با عملكرد آن در جنگ 2006 متفاوت خواهد بود و هدف بعدی آموزش ساكنان برای عادت كردن به حملات موشكی و ارزیابی قدرت بیمارستان‌ها برای پذیرش شمار زیادی از آسیب دیدگان است.
وی گفت: این مانور به مدت پنج روز تمام فلسطین اشغالی را به خود مشغول خواهد كرد و آنها فضای امنیت را كاهش خواهند داد تا صهیونیست‌ها به فضای جنگ عادت كنند و فضای جنگ را برای اهداف بزرگ رژیم صهیونیستی تحمل كنند.
وی افزود: اشغالگران آمادگی‌های خود را امروز برای اجرای مانور آغاز كردند و اگر این رزمایش را كه نمی‌توان آن را از مانورهای متعدد رژیم صهیونیستی جدا كرد، بررسی كنیم به برخی تحلیل‌ها می‌رسیم.
نصرالله گفت: مجموعه تحولات و چالش‌هایی در سطح منطقه روی داد و خروج رژیم صهیونیستی بویژه خروج ذلت‌بار آن در سال 2000 میلادی آثار و تبعات منفی بر این رژیم برجای گذاشت و بعد از سال 2000 میلادی انتفاضه الاقصی با قدرت زیادی برای اولین بار در داخل فلسطین اشغالی روی داد و رژیم صهیونیستی خود را به گونه‌ای دانست كه وارد جنگ استقلال دوم شده است و بعد از آن این رژیم مجبور به عقب نشینی یكجانبه از غزه شد و بعد از آن نیز جنگ 2006 روی داد كه تبعاتی بر كابینه و ارتش این رژیم برجای گذاشت و جنبش‌های مقاومت نیز متحول و گسترش یافت.
وی افزود: علاوه بر آن نیز، رژیم صهیونیستی موفق به عادی سازی روابط با ملت های كشورها حتی كشورهایی كه توافقنامه‌های صلح با این رژیم را امضا كردند، نشد و اشغالگران از اجرای این توافقنامه‌ها برای برقرار كردن روابط با ملت‌های عربی بوی‍ژه ملت‌های مصر و اردن ناتوان شدند.
سیدحسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود ادامه داد: سطح آگاهی و مناعت طبع امت عربی و نیز سطح تائید مقاومت و نمادهای آن نیز افزایش یافته است، این تائید عمومی از مرز تمام اعتبارات خواهد گذشت، همچنین رشد توانمندی‌های ایران در تمامی زمینه‌ها بویژه در سطح تكنولوژی و برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز نیز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با اینكه ایران به صورت قاطعی تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را رد كرده است، اما اسرائیل این موضوع را تهدید وجودی خود می‌داند.
نصرالله در ادامه گسترش سلاح‌های سوریه و همكاری این كشور با ایران و همچنین شكست تلاش‌ها برای انزوای سوریه و تحمیل شرایط بر این كشور در سال‌های گذشته را از نمونه‌های دیگر شكست‌های اسرائیل در عرصه منطقه دانست.
وی در ادامه به شكست یا عقب‌نشینی پروژه‌های آمریكا و توانمندی‌های این كشور در مرحله آینده برای ایجاد جنگ‌های گسترده مانند عراق را مورد توجه قرار داد و همچنین با اشاره به غوطه ور شدن جهان در بحران‌های فراوان از جمله بحران اقتصادی گفت كه این موارد باید از دیدگاه استراتژیكی مورد توجه قرار گیرد.
دبیركل حزب الله لبنان افزود: همچنین مقاومت در زمینه‌های تاكتیكی و تفكری پیشرفت كرده است و اسرائیل امروز با گروه‌های چریكی طرف نیست و این موضوع دیگر راجع به چند شهرك مطرح نیست.
وی تاكید كرد: اسرائیل به صورت جدی فعالیت خود را آغاز كرده است تا جنگ آینده‌ای كه با نیروی مقاومت بویژه مقاومت لبنان انجام می‌دهد، در سرزمین‌های گسترده و تمام اسرائیل باشد نه مناطق مشخص و محدود.
نصرالله خاطر نشان كرد: توصیف اسرائیل از جنبش‌های مقاومت به عنوان خطری برای مردم اسرائیل به تهدیدی استراتژیك و وجودی برای دشمن اسرائیلی تبدیل شده است. ما مثلا می‌شنویم كه ایران برای اسرائیل خطری وجودی است ولی این سخن را در مورد جنبش‌های مقاومت نیز می‌شنویم.
دبیركل حزب‌الله لبنان چند هدف احتمالی برای مانور رژیم صهیونیستی ذكر كرد و گفت احتمال اول بعد روحیه بخشی این رزمایش است، شكست‌های مداوم اسرائیل ظرف مدت گذشته باعث پائین آمدن روحیه مردم و عدم اعتماد آنها به ارتش و دولتشان شده و اكنون با تكیه بر این رزمایش قصد بالا بردن روحیه و باز گرداندن اعتبار ارتش را دارند تا مردم بار دیگر به مسئولان و ارتش خود اعتماد كنند.
وی افزود: احتمال دوم اینكه اسرائیل به شكل حقیقی نگران موجودیت خود است یا حداقل نگران امنیت استراتژیك خود است و بدین ترتیب دست به هر كاری می‌زند تا قدرت، اقتدار، برتری و آمادگی خود را برای مواجهه با هر خطری حفظ كند. یعنی این رزمایش بعد دفاعی دارد.
نصرالله موضوع ترساندن دیگران از قدرت خود را سومین هدف احتمالی این مانور خواند و افزود: رژیم صهیونیستی به این ترتیب قصد دارد پیامی قوی به لبنان، سوریه، ملت‌ها و دولت‌های عربی، فلسطینیان و ایران و باقی كشورها بدهد مبنی بر اینكه فكر نكنید اسرائیل ضعیف یا مردد است؛ بلكه اسرائیل قوی بوده و از همه برتر است و قادر به مقابله با همه است و می‌تواند جنگی در سطح منطقه را اداره كند.
دبیركل حزب‌الله ادامه داد: پیام این رزمایش به فلسطینیان نیز این است كه در سایه دولت نتانیاهو و لیبرمن با واقعیت كنار آمده و به دنبال تشكیل كشور فلسطینی نباشند بلكه با تاسیس حكومت خودمختار فلسطین كنار بیایند. اسرائیل به فلسطینیان می‌گوید كه قدس را به آنها نخواهد داد و به شهرك‌سازی ادامه می‌دهد و فلسطینیان سرزمین‌های 1948 را نیز اخراج می‌كند و هر آنچه به فلسطینیان می‌دهد همین امتیازهای پیش پا افتاده و اندك و ناچیز است.
سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود به پیام رژیم صهیونیستی از مانور نظامی به سوریه و كشورهای عربی اشاره كرد و گفت: آن‌ها می‌خواهند بگویند ما اسرائیلی‌ها به حیات خود و اشغال روزافزون سرزمین‌های شما ادامه داده و شما نیز می‌توانید هر كاری بكنید كه البته این كارها از نظر ما فایده‌ای ندارد؛ زیرا اسرائیل از فرق سر تا نوك پا مسلح بوده و بمب اتم نیز در اختیار داشته و آماده جنگ است.
نصرالله در ادامه به پیام این مانور به ایران اشاره كرد و گفت: "پیام این مانور به ایران این است كه اسرائیل هرگز با تلاش‌های هسته‌ای ایران كنار نخواهد آمد و اگر ایران بخواهد به این فعالیت ادامه داده یا اسرائیل را هدف قرار دهد، تل‌آویو آماده دست زدن به هر كاری هست. "
دبیركل حزب الله لبنان قصد رژیم صهیونیستی در آغاز جنگی غافلگیرانه و جدید را چهارمین هدف احتمالی اسرائیل از این مانور دانست و ادامه داد: با توجه به سخنان اخیر مسئولان اسرائیلی متوجه می‌شویم كه به مردم خود نسبت به اتفاقات غیرمترقبه هشدار می‌دهند. اینكه این مسئولان اینگونه سخن می‌گویند این احتمال را قوی می‌كند كه شاید اسرائیل مشغول آماده كردن خود برای دست زدن به یك تجاوز نظامی یا امنیتی است كه واكنش‌هایی نامترقبه و بی‌سابقه دارد و بدین ترتیب مردم اسرائیل باید از طریق این رزمایش آماده مقابله با هرگونه اقدام متقابل علیه خود باشند. وقتی این احتمال صحیح باشد، همه چیز در همه جهت‌ها صحیح خواهد بود. ما اطلاعات كافی داریم و در هر حال باید این احتمال را نیز جدی گرفت. من احتمال‌های مختلف را ذكر كردم و می‌گویم ممكن است هر كدام از این احتمال‌ها حقیقی باشد و یا شاهد همه آنها با هم درست باشد.
وی با تاكید بر لزوم آمادگی و هوشیاری نیروهای مقاومت لبنان افزود كه مقاومت به شكل پیشگیرانه این مانور را مورد پیگیری و توجه دقیق قرار داده است، همچنین "محمد رعد " نیز به نمایندگی از حزب‌الله خواستار طرح این موضوع در دولت شد.
نصرالله خاطرنشان كرد: متاسفانه مسئولان لبنانی در نشست گفت‌وگوهای ملی به این نكته توجه نكردند و دولت لبنان نیز این طرح را هرگز مورد بحث و بررسی قرار نداد. دولت لبنان هیچ كمیته‌ای برای بررسی موضوع تشكیل نداده و حتی كمیته عالی دفاع نیز هیچ جلسه‌ای برگزار نكرده است تا احتمال‌های مختلف را بررسی كند و به ملت لبنان پیامی آرامش‌بخش بدهد.
وی با انتقاد از عملكرد دولت در این زمینه ابراز داشت: ما خواستار دولتی قوی و توانا هستیم. لبنان با توجه به دستوركاری دولت كنونی و دولت‌های قبلی، اسرائیل را دشمن می‌داند. این دشمن می‌گوید كه ما می‌خواهیم به بزرگ‌ترین رزمایش تاریخ شصت و یك ساله خود اقدام كنیم. ما انتظار داشتیم دولت اقداماتی انجام داده، به عنوان مثال گفت‌وگوهای ملی به شكل فوق‌العاده برگزار شود، یا كمیته‌هایی تشكیل شود و در نهایت رزمایش نظامی اسرائیل را به شكل دقیق بررسی كند و سیاستی ملی و میهنی را در قبال آن اتخاذ كند.
نصر الله ادامه داد: متاسفانه نه تنها رفتاری مسئولانه در قبال این امر ندیدیم، بلكه دیدیم كه مسئولان لبنان می‌گویند این امر ربطی به لبنان ندارد.
وی در ادامه سخنان خود بر لزوم آمادگی برای مقابله با هرگونه وضعیتی تاكید كرد و گفت: ما باید مجموعه اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی را در دوره برگزاری مانور مدنظر قرار دهیم تا فرصت را برای هرگونه اقدام امنیتی احتمالی علیه لبنان بگیریم و همزمان به طور كامل حاضر و آماده خواهیم بود و این مطلب را نه از روی نگرانی بلكه برای اطمینان دادن به مردم اعلام می‌كنم.
نصرالله تاكید كرد: اگر اسرائیل خواسته باشد از عنصر غافلگیری استفاده كند تاكید می‌كنم كه این اقدام شكست خورده است.
دبیركل حزب‌الله با تاكید بر توان مقاومت و دفاع آن از مردم لبنان گفت: به مردم می‌گویم كه زندگی خود را به طور كاملا طبیعی ادامه دهید و همزمان مسئولیت داریم كه محتاط باشیم و انتخابات را به طور طبیعی به پایان ببریم.
وی افزود: مردمی هستند كه در همه سطوح بیدارند و امیدوارم كه ارتش و نیروهای امنیتی كه با هوشیاری رفتار می‌كنند، متوجه مسئولیت‌های خویش باشند و امیدوارم كه همگان مسئولیت‌های خود را برعهده بگیرند زیرا موضوع، موضوع امنیت ملی است.
سید حسن نصرالله گفت: در دنیایی كه قاتلان كودكان، به حال خود رها می‌شوند و برای جلوگیری از محكوم كردن اسرائیل از حق وتو استفاده می‌كنند و در دنیایی كه ناتوان از بازخواست اسرائیل است، ما راهی جز آنچه گفتم نداریم.
وی افزود: وجود مقاومت و حمایت گسترده مردمی از آن و حضور ارتش و نیروهای امنیتی و حس مسولیت‌پذیری ملی ما را قوی و نیرومند می‌كند و عامل بازدارنده‌ای در مقابل اسرائیل ایجاد می‌كند به گونه‌ای كه این رژیم پیش از هرگونه اقدامی به عواقب آن فكر خواهد كرد.
نصرالله تصریح كرد: باید توان ما برای مقابله با هرگونه تجاوزی بالا باشد و به مقاومت و ارتش خویش اطمینان كامل داشته باشیم زیرا زمان شكست‌ها سپری شده و زمان پیروزی‌ها فرا رسیده است.
دبیركل حزب الله لبنان سخنرانی خود درباره انهدام شبكه جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان را به روز جمعه موكول كرد.
طبقه بندی: اخبار روز ایران
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نظرسنجی
کدام قسمت از وبلاگ مورد پسند شماست.
نویسندگان