تبلیغات
خبر روز - خبر روز - كاسیاس: جام جهانی را می‌خواهیم
خبر روز
كاسیاس: جام جهانی را می‌خواهیم نویسنده : رضا
كاسیاس: جام جهانی را می‌خواهیم
 
«ایكر كاسیاس» در سال گذشته میلادی روزهای بسیار خوبی را سپری كرد و عنوان بهترین دروازه‌بان سال ۲۰۰۸ جهان را از چنگ جان لوئیجی بوفون خارج كرد و به خود اختصاص داد. تصاحب این عنوان كاسیاس را بیش از گذشته در دید كارشناسان و علاقه‌مندان قرار داد. حالا همه منتظر هستند در هر مسابقه گوشه‌هایی از مهارت‌های خیره‌كننده وی را ببینند. به همین علت این روزها پذیرش اشتباه از جانب كاسیاس بسیار مشكل است.
كاسیاس در اواسط فصل زمانی كه رئال‌مادرید در كسب نتیجه دچار مشكل شده بود، اشتباه‌های بدی مرتكب‌ می‌شد، ولی با آمدن خوانده راموس و نتایج مثبت ۳ ماه اخیر رئال‌مادرید، دوباره همان دروازه‌بان مطمئن گذشته شده است. سایت فیفا گفتگوی جالبی را با او ارائه كرده است.
چیزهای زیادی را در طول دوران ورزشی‌ات برده‌ای، كدامیك بزرگ‌ترین موفقیت تو به حساب می‌آید؟
قهرمانی یورو ۲۰۰۸ در سوئیس و اتریش، چون لحظه بسیار بزرگی در تاریخ فوتبال اسپانیا بود. ما مدت بسیار طولانی در پی كسب یك افتخار برای تیم ملی بودیم و بالاخره موفق به این كار شدیم.
درخصوص قهرمانی اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ و وضعیت كنونی ملی اسپانیا در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۰ بیشتر برایمان صحبت كن.
به نظر من قهرمانی ما به دلیل كار خوب تیمی و داشتن بازیكنان باكیفیت بود. ما یك تیم متحد و هماهنگ بودیم كه این اتحاد را حتی بیرون زمین هم حفظ كرده بودیم. دوست دارم بگویم كه همین الان به آفریقای‌جنوبی ۲۰۱۰ راه یافته‌ایم؛ اما واقعیت این است كه هنوز جای خود را تثبیت نكرده‌ایم. با این حال ما كاملا در مسیر صحیح حركت می‌كنیم.
پیش از ضربات حساس پنالتی در بازی با ایتالیا در یورو ۲۰۰۸ چه فكری از سرت گذشت؟
خیلی چیزها! ولی به خودم مطمئن بودم. دلیلش را نمی‌دانم، ولی شاید به این دلیل بود كه می‌دانستم این بار برای تیمم شانس می‌آورم. ما همیشه بدشانس بودیم و می‌دانستم در ضربات پنالتی این بار ما موفق می‌شویم. حقیقتا با دید مثبت به ضربات پنالتی نگاه می‌كردم.
بلند كردن جام قهرمانی اروپا چه احساسی داشت؟
داشتم به آن همه بازیكنی فكر می‌كردم كه پیش از ما در تیم ملی اسپانیا بازی كرده بودند و نتوانسته بودند موفقیتی را كسب كنند. ما به این قصه پایان دادیم. من كاپیتان بودم و خوشبختانه این افتخار را داشتم كه جام را بالا ببرم و فریاد بزنم. با‌ آن فریاد تمام ناكامی‌های گذشته را از درونم خارج كردم. الان همه چیز خوب پیش می‌رود!
فكر می‌كنید اسپانیا از بختداران قهرمانی در جام جهانی آینده است؟
ما همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده‌ایم، ولی این بار به دلیل قهرمانی اروپا شرایط بهتری داریم و روی ما هم حساب می‌كنند. جام‌جهانی هدف بعدی است و ما آن را می‌خواهیم. همواره دوست داشتم جایزه بزرگ و ارزشمندی را ببرم.
برای یك دروازه‌بان آمادگی روحی مهم‌تر است یا آمادگی جسمانی؟
به نظر من آمادگی روحی مهم‌تر است. در این پست‌ آمادگی روحی به شما اعتماد به نفس زیادی می‌بخشد كه شما را استوارتر می‌كند.
در فصل ۲۰۰۲ - ۲۰۰۱ در یك دوره زمانی دچار افت و نیمكت‌نشین شدی. چطور از این وضعیت رها شدی؟
باید از لحظات سخت زندگی درس گرفت. درست مثل زمانی كه یك شاگرد مدرسه‌ای هستید و معلم اشتباه‌‌های شما را تصحیح می‌كند. من در آن زمان بسیار جوان بودم و از آن به بعد بود كه پیشرفت كردم. به جام جهانی ۲۰۰۲ رفتم و دوباره بازیكن ثابت تیم شدم.
كدام بازیكن تا به حال توانسته تو را تحت تاثیر قرار دهد؟
زین‌الدین زیدان. او درون و خارج زمین فوق‌العاده بود.
فكر می‌كنی كدام جنبه از بازی‌ات باید تقویت شود؟
همه جنبه‌ها! من تا به حال خیلی پیشرفت كرده‌ام؛ اما باید باز هم در همه زمینه‌ها تقویت شوم.
رئال مادرید باز هم در مرحله یك‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. فكر می‌كنی چرا رئال با وجود كسب موفقیت در بازی‌های داخلی در لیگ قهرمانان ضعیف عمل می‌كند؟ آیا علت آن فشار زیاد روی بازیكنان است یا كیفیت پایین تیم شما؟
به نظر من ما باید بازیكنانی را گرد هم آوریم كه بتوانند در اروپا مبارزه كنند. در این سطح شما باید در مقابل بهترین‌ها بازی كنید. الان ۵ سال است كه ما نتوانسته‌ایم از مرحله اول حذفی فراتر برویم و برای باشگاهی مثل رئال این اصلا خوب نیست.
تو مثل رائول، گوتی و دلارد ازجمله بازیكنانی هستی كه در رئال‌مادرید پرورش یافته‌اند. تو تعصب فراوانی به رئال مادرید داری. فكر می‌كنی رئال نباید تكیه بیشتری به بازیكنانی كند كه در این باشگاه ساخته شده‌اند؟
من فكر می‌كنم رئال بازیكن‌سازی‌اش را خوب انجام می‌دهد؛ اما در مسیری غیرمستقیم. اگر به لالیگا نگاه كنید، تقریبا در همه تیم‌ها بازیكنانی را می‌بینید كه در رئال‌مادرید پرورش یافته‌اند، اما این صحیح است كه در حال حاضر فقط ۳ بازیكن ما از رده‌های سنی پایین در این باشگاه بوده‌اند. امیدوارم در آینده بازیكنان بیشتری از تیم جوانان به تیم اصلی برسند.
بهترین عكس‌العمل خودت را كدام می‌دانی؟
همه عكس‌العمل‌هایم خوب بوده‌اند، اما آن دو مهار پنالتی برابر ایتالیا را به دلیل اهمیتش انتخاب می‌كنم.
وقتی گل می‌خوری به خودت نمی‌گویی چه دروازه‌بان ضعیفی هستم و یا او چه گلزن بزرگی است؟
فقط به خودم می‌گویم باید كمی بیشتر كار كنم.
به نظر تو بهترین دروازه‌بان تمام ادوار كیست؟
نمی‌توانم بگویم كه چه دروازه‌بانی در تاریخ بهترین بوده است چون بازی دروازه‌بان‌هایی چون زامورا، میگل آنخل گونسالس و یاشین را ندیده‌ام. از بین آنهایی كه دیده‌ام پیتر اشمایكل را انتخاب می‌كنم.
برای دروازه‌بان‌های جوانی كه می‌خواهند در سطح حرفه‌ای فعالیت كنند چه صحبتی داری؟
اول این كه از كاری كه می‌كنند لذت ببرند و باانگیزه باشند. دوم این كه فقط به فكر كسب درآمد از راه فوتبال نباشند. چون اگر در كارشان موفق باشند پول هم از راه می‌رسد.

طبقه بندی: اخبار ورزشی
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نظرسنجی
کدام قسمت از وبلاگ مورد پسند شماست.
نویسندگان